کارشناسی خودرو

جمعه 17 خرداد 1398 10:23 ب.ظ

 
 در مقابل بسیاری از افراد هستند که به دلایل بسیاری ترجیح می دهند خودروی دست دوم تهیه کنند. افت زیاد قیمت خودروی نو، عدم وجود بودجه مالی کافی، تنوع بیشتر برای خرید خودرو، خرید خودرو خارجی و …. از عواملی است که موجب می شود افراد خرید خودرو دست دوم را انتخاب کنند.اگر نمی توانید بین خرید خودرو دست دوم یا نو یکی را انتخاب کنید. پیشنهاد ما به شما خرید خودرو دست دوم سالم است. شما می توانید جهت بهره مندی از مزایای خرید خودرو دست دوم با استفاده از خدمات مشاوره خرید خودرو و کارشناسی قیمت خودرو  ایمن ران، ریسک خرید خودرو کارکرده را به حداقل برسانید. و خریدی مطمئن داشته باشید.

نمایشگاه خودرواز کجا خودرو بخریم؟

روشهای مختلفی برای یافتن خودرو وجود دارد که هر کدام مزایا و معایب خودرو را دارند.نمایشگاه اتوموبیل: نمایشگاه داران از گذشته دور در این زمینه فعال بودند و جزء اماکن معتبر و دارای جواز کسب محسوب می شوند. اما متاسفانه بسیاری از آنان گنجشک را رنگ کرده و جای قناری می فروشند. و امروزه بیشتر اقدام به فروش خودروهای لوکس می کنند.فضای مجازی: سایت های اینترنتی، صفحات اینستاگرام، کانالهای تلگرام و … که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت می کنند. در این مجموعه جای می گیرند. معمولا در این نوع آگهی فروشندگان قیمتی بالاتر از عرف بازار برای خودرو درج می کنند. اما مهمترین مزیت آن رویت تصاویر خودرو و کسب اطلاعات کامل از شرایط خودرو می باشد.آگهی روزنامه: این روش قدیمی نیز هنوز کاربران خاص خود را دارد. افراد آگهی دهنده معمولا خودرو را به قیمت عرف بازار آگهی می کنند تا هزینه بیشتری بابت اگهی نپردازند. مهمترین مشکل این روش عدم اطلاع از وضعیت ظاهری خودرو پیش از مراجعه به محل فروشنده است.مراکز خرید خودرو: روزهای تعطیل بازار این مراکز داغ است و با مراجعه به این مراکز با انبوهی از خودروهای در حال فروش روبرو می شوند. متاسفانه به دلیل وجود دلالان بسیار، باید با احتیاط زیاد در این مراکز خرید کرد.

کارشناسی-خودرو-ایمن-ران-مگان

بعد از یافتن خودرو …

پس از یافتن خودرو، قدم بعدی کارشناسی خودرو است. خرید خودرو نو یا خرید خودرو کارکرده هم فرقی ندارد. در بازار ایران بسیار پیش می آید که خودرو نو در حین انتقال صذمه می بیند. و رنگ شده به مشتری تحویل می شود. (برای این منظور حتما لینک سوالات متداول را مطالعه نمایید) مخصوصا اگر خودرو دست دوم باشد، خرید آن بدون کارشناسی بسیار چالش بر انگیز خواهد بود.در خصوص خودروهای دست دوم کم کردن کیلومتر، تصادف شدید، رنگ کردن بدنه، مشکلات موتوری و … از مواردی است که فقط کارشناس خودرو قادر به تشخیص آن می باشد. برای استفاده از خدمات کارشناسی با ایمن ران تماس بگیرید و درخواست کارشناس نمایید.

خرید خودرو

021-47624747 09353719137 09387004110تنظیم قولنامه خودروپس از انجام کارشناسی و تایید سلامت خودرو باید مدارک خودرو بازدید گردد و مابین خریدار و فروشنده قولنامه تنظیم گردد.

مدارک خودرو: دو عدد سوییچ، برگ سبز، فاکتور فروش (یا برگه گمرک)، بیمه نامه ثالث و بدنه، کارت سوخت، برگه معاینه فنی، بنچاق نقل و انتقالات پیشین.تنظیم قولنامه: جهت حفظ شرایط قانونی معامله بهترین راه تنظیم قولنامه است. در قولنامه باید مشخصات خریدار و فروشنده، مشخصات خودرو، مبلغ خودرو و نحوه پرداخت آن و نیز زمان تحویل خودرو قید گردد. 

مراحل تعویض پلاک بعد از خرید خودرو

تعویض پلاک خودرومراجعه به مرکز تعویض پلاک خودرو و دریافت قبض ورودی پاركینگمراجعه به اطلاعات جهت نوبت دهی و تعیین غرفه مربوطهمراجعه به غرفه و ارائه مدارك لازم و بررسی توسط كارشناساخذ فرم بازدید فنی خودرو از غرفهبازدید فنی و تأیید اصالت خودرو توسط كارشناس مركزارائه گواهی مفاصا حساب از اجرائیات در صورت عدم پرداخت جرائم معوقهواریز فیش بانكی به مبلغ 500.000 ریال جهت صدور كارت مشخصات خودرومراجعه به غرفه مربوطه جهت دریافت تأییدیه نقل و انتقال خودرومراجعه به غرفه فك جهت فك پلاك قدیم و نصب پلاك جدیدمراجعه به درب خروج با ارائه قبض ورود به پاركینگ و خروج از مركزمدارک تعویض پلاک خودرواصل سند فروش کارخانه سازنده (تولیدداخل)اصل سند مالکیت و کارت شناسایی خودرواصل شناسنامه جدید یا کارت ملی متعاملینحضور فروشنده و خریدارارائه برگ عدم خلافیمدارک احراز سکونت خریدارارائه برگ عدم خلافیمدارک احراز سکونتتعویض پلاک ماشینارائه سند مالکیت منزل مسکونی بنام مالک وسیله نقلیه به همراه یک فیش (آب،برق یا گاز)که موید آدرس مربوطه باشد.ارائه سند اجاره منزل مسکونی بنام مالک وسیله نقلیه با کدرهگیری و تائیدیه ازسامانه املاک و مستغلات کشور.ارائه جواز کسب معتبر بنام مالک به همراه یک فیش (آب،برق یا گاز) که موید آدرس محل سکونت خریدارباشد.ارائه سند مالکیت واحد مسکونی بنام همسر مالک وسیله نقلیه به همراه یک فیش (آب،برق یا گاز) که موید آدرس مربوطه باشد.درصورت ادعای سکونت مالک درمنزل والدین ارائه سند (استیجاری یا ملکی) بنام پدر یا مادر.ارائه گواهی اشتغال به تحصیل فرزندان با ذکر آدرس محل سکونت والدین که به تائید آموزش و پرورش منطقه رسیده باشد.دفترچه بیمه تامین اجتماعی معتبر مربوط به شهرستان محل اخذ کد پلاک و اصل یک فیش (آب، برق یا گاز) که موید آدرس مربوطه باشد.تائیدیه معتبر ممهور به مهر شورای محل یا روستا مطابق محل صدور شناسنامه.فروشنامه منزل مسکونی مربوط به زمینهای اوقافی، روستایی که به تایید شورای اسلامی محل رسیده باشد.(عشایر) نامه رسمی از ادارات عشایر و امور روستائی سازمان جهاد کشاورزی.(ویژه کارکنان دولت و نیروهای مسلح) ارائه معرفی نامه از اداره محل خدمت باذکر آدرس محل سکونت کارکنان مذکور و تائید توسط واحد مربوطه.(سازمانها، کارخانجات و شرکتها) براساس اساسنامه و روزنامه رسمی که حداکثر دو سال از تاریخ ثبت روزنامه نگذشته باشد و همچنین براساس شهرستان محل ثبت شرکت با ذکر آدرس دقیق محل فعالیت.(سازمانها، کارخانجات و شرکتهای دارای شعبه در شهری غیر از دفتر اصلی) براساس مندرجات اساسنامه و روزنامه رسمی با ذکر آدرس دقیق محل شعبه و اخذ تائیدیه از اداره ثبت شرکتهای شهر مورد. 

بخش بندی انواع کارشناسی خودرو

کارشناسی رنگ خودرو در کل به چند بخش تقسیم می شود:1- کارشناس سلامت خودرو  جهت بررسی اصالت شاکله اصلی خودرو (سقف، ستونها و شاسی)2- کارشناسی خودرو جهت بررسی رنگ قطعات بیرونی بدنه خودرو (گلگیرها، درب های جانبی، درب صندوق عقب و کاپوت)3- کارشناسی خودرو جهت بررسی قطعات تعویضی بدنه خودرودر ادامه به تشریح هر یک از موارد فوق می پردازیم.

کارشناسی-خودرو-ایمن-ران-برلیانس-سفید

کارشناسی سقف، ستونها و شاسی برای تشخیص رنگ شدگی خودرو

این سه بخش مهمترین بخشهای بدنه یک خودرو می باشند که در مقایسه با سایر قطعات بدنه کمتر در معرض آسیب و تصادف هستند و به دلیل حساسیت بالا نقش اساسی در کارشناس سلامت خودرو بازی می کنند. لذا اگر پس از کارشناسی رنگ خودرو، کارشناس خودرو به شما گفت خودرویی که قصد خرید آن را دارید در یکی از این سه بخش دارای آسیب جدی است از خرید آن خودرو صرف نظر کنید. اصولا سقف خودرو در برابر تصادف آسیب نمی بیند مگر در زمانی که خودرو چپ کند. لذا اگر با یک کارشناس تشخیص رنگ خودرو مشورت کردید و پس از کارشناسی رنگ خودرو مشخص شد سقف خودرو دارای رنگ است به احتمال بسیار زیاد خودرو چپ کرده است. اصولا خودرویی که چپ می کند از ناحیه ستونها و دربهای جانبی آسیب جدی می بیند. در موارد اینچنینی اگر شدت تصادف خیلی زیاد باشد، اتاق خودرو تعویض می شود وگرنه ستونهای بدنه خودرو رنگ شده و معمولا دربها تعویض می شود. لازم به ذکر است که اگر اتاق خودرو تعویض شود باید حتما این مورد در اسناد خودرو ذکر شده و به تایید پلیس برسد و گرنه مجوز تعویض پلاک به خودرو داده نمی شود.

کارشناسی سقف، ستونها و شاسی

در حالت دیگر ممکن است خودرو چپ نکند و سقف آن آسیب نبیند اما از طرفین، از جلو یا از عقب تصادف شدید داشته باشد. در این حالت اصولا ستونها یا شاسی ها جلو و عقب آسیب جدی می بینند. اگر تصادف از طرفین شدید بوده و ستونها ضربه ببینند، باید ستون آسیب دیده رنگ شود و اگر شاسی ها آسیب ببینید باید خودرو شاسی کشی شده و قسمتهای آسیب دیده ترمیم شود. برای تشخیص صحیح رنگ خودرو این نکته بسیار مهم است که اگر تصادف از عقب باشد معمولا کفی صندوق عقب علاوه بر شاسی عقب صدمه می بیند که بسته به شدت ضربه کفی صندوق صافکاری یا تعویض می گردد.به طور خلاصه موارد همانطور که ذکر شد آسیب در سقف، ستون و شاسی به طور مستقیم در کارشناسی قیمت خودرو تاثیر داشته و می تواند قیمت خودرو را بسیار کاهش دهد لذا در فرآیند تشخیص رنگ خودرو چنانچه کارشناس خودرو پی ببرد که ضربه وارد شده به خودرو شدید بوده و هر یک از این بخشهای اساسی آسیب دیده اند، پیشنهاد می شود به هیچ وجه خودروی مذکور را خریداری نکنید. اصولا تشخیص ضربه وارد شده به قسمتهای مذکور از عهده فرد عادی خارج بوده و در پروسه کارشناسی خودرو توسط یک کارشناس خودرو خبره قابل تشخیص می باشد. خودرویی که تصادف شدید دارد، هیچ گاه قابل تبدیل به روز اول نیست و صدمات جدی وارد شده به سقف، ستونها و یا شاسی به صورت 100% قابل تعمیر و احیا نخواهد بود. نکته لازم به ذکر آنکه خوشبختانه با توجه به حساسیت بالا در آسیب به قطعات اساسی بدنه خودرو، معمولا کمتر از 10% خودروها دارای چنین آسیب هایی می باشند. 

کارشناسی رنگ گلگیرها، درب‌ها، کاپوت و صندوق عقب خودرو

در این مرحله از کارشناسی خودرو، 10 قطعه خارجی از بدنه جهت انجام کارشناسی رنگ خودرو بررسی می شود. این 10 قطعه عبارتند از: 4 گلگیر، 4 درب، 1 درب کاپوت و 1 درب صندوق عقب. علی رغم اینکه کارشناسی رنگ ستونها و شاسی های خودرو بسیار حساس است اما چون اصولا این قسمتها در معرض دید نیستند و خریدارها هم درباره این قسمت ها خیلی حساس نیستند، فروشندگان خودروهایی که مالک خودروی معیوب هستند خیلی بابت اصلاح آسیبهای وارده به این بخشها هزینه و زمان صرف نمی کنند لذا کارشناسی رنگ خودرو در این بخشها برای کارشناس خوردرو آسان تر می باشد. برای تشخیص رنگ قسمتهای بیرونی بدنه خودرو این قضیه برعکس است. از آنجا که قسمتهای بیرونی بدنه خودرو یعنی دربها و گلگیرها ظاهر خودرو را تشکیل می دهند، همواره در معرض آسیبهای بسیاری قرار دارند و همین امر موجب می شود تا در صورت بروز آسیب، دقت بسیاری جهت ترمیم این بخشها به کار گرفته شود.

کارشناسی-خودرو-ایمن-ران-برلیانس

تشخیص رنگ خودرو

به دلیل داغ شدن بازار خرید و فروش خودرو در سالهای اخیر، نقاشان خودرو پیشرفتهای چشمگیری در این عرصه داشته اند و همین امر موجب شده که تشخیص قطعه آسیب دیده و رنگ شده از عهده هر کسی برنیاید. لذا همواره جهت بررسی بدنه خودرو از یک کارشناس خودرو کمک بگیرید تا کار تشخیص رنگ خودرو انتخاب شده را برایتان انجام دهد. یک کارشناس رنگ ماهر می تواند با یک کارشناسی رنگ خودرو دقیق شما را از شدت آسیب وارد شده مطلع کند و پس از کارشناسی قیمت خودرو به شما بگوید آیا خودرو ارزش خرید دارد یا نه

کارشناسی تعویض قطعات خودرو

پروسه کارشناسی تعویض قطعات خودرو همان پروسه ای است که جهت کارشناسی رنگ خودرو انجام می شود یعنی در زمان کارشناسی خودرو، کارشناس خودرو قطعات بدنه را از هر دو جهت بررسی می کند، هم از لحاظ رنگ شدگی و هم از لحاظ تعویضی. معمولا قطعات خارجی بدنه خودرو در زمانی که آسیب یا ضربه وارد شده شدید باشد تعویض می شوند زیرا تعویض یک قطعه از بدنه (مانند گلگیر یا درب) نسبت به رنگ همان قطعه هزینه بیشتری نیاز دارد. همچنین افت قیمت خودرو در این حالت بیشتر از زمانی است که همان قطعه رنگ شده باشد. لذا کارشناسی قیمت خودرو زمانی در حالتی که یک قطعه تعویض شده باشد با حالتی که رنگ شده باشد متفاوت است. ضمنا توجه کنید معمولا زمانی که یک قطعه از بدنه تعویض می شود، به یکی از قطعات اصلی خودرو (ستون، شاسی یا کفی صندوق عقب) هم خسارت وارد شده است و باید خوش شانس باید که آسیب به نحوی به قطعات بیرونی بدنه وارد شده باشد که شاسی و ستون را تحت تاثیر قرار نداده باشد. بسیاری از مالکان زمانی که قطعه ای از بدنه آسیب جدی می بیند و نیاز به تعویض پیدا می کنند، از قطعات استوک موجود در بازار استفاده می کنند. مثلا حالتی را فرض کنید که در اثر یک تصادف شدید نیاز باشد یکی از دربهای خودرو تعویض شود. 
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic